O nás

Pohádkové lesy Velkých dobrodužství navštívilo od roku 2012 více než  750 000 návštěvníků!

Výlety s tajenkou si stáhly za stejnou dobu desítky tisíc rodin :)

Firma Velká dobrodružství je společnost založena v roce 2012 dvěma mladými ženami-matkami, kterým se podařilo získat pro svůj v Česku naprosto unikátní projekt silné finanční zázemí. Náplň práce společnosti je  jasná - poskytnout dětem i jejich rodičům vyzkoušené, zcela bezpečné, ale především zábavné a originální vyplnění volného času.

Firma Velká dobrodružství nabízí celou řadu možností. Stačí si jen vybrat, zdali chcete se svými ratolestmi vyrazit na výlet  podle zábavného scénáře a vyplňovat křížovky, toulat se v pohádkových lesích nebo projít pohádkové naučné stezky. Vy i vaše děti zažijete spoustu zábavy, dobrodružství, legrace a navíc se dozvíte také něco nového z historie, literatury a přírodních zajímavostí. Drtivá většina našich aktivit se odehrává venku a v pohybu, takže k zdravému duchu přidáme i zdravé tělo.

Co nabízíme

Výlety s tajenkou: Unikátní projekt, ve kterém nabízíme ke stáhnutí vyzkoušené výlety s tajenkou a překvapením. Každý výlet je spojen s dobrodružným příběhem, ke kterému se vážou nejrůznější úkoly pro děti. Emailem vám pošleme scénář, který vás provede atraktivní  a krátkou okružní trasou, na níž budete plnit úkoly a hledat tajná domovní znamení či schované přírodní krásy. Během plnění úkolů získáváte písmenko do tajenky a zároveň vám k místu řekneme pověsti, pohádky, ale také historické skutečnosti a praktické tipy, kde se najíst, kde zaparkovat, kolik je případné vstupné a jaká je otvírací doba. My jediní ze všech cestovatelských webových stránek ručíme za to, že jsme všechny trasy osobně několikrát prošli a že vašim dětem nabídneme skutečně tu nejlepší zábavu na víkend a vám poskytneme nezbytné praktické informace na cestu.Kromě toho nabízíme i výlety pro seniory. Obsahují praktické informace speciálně pro ně, doplňovačku s těžšími otázkami, trasy jsou tematicky zaměřeny (doba pravěká, středověk, Francie za vlády Ludvíka XVI., husité, knížky Agathy Christie, atd...).  Na výlety pro seniory mohou jet také maminky s kočárky, trasy vedou po dobrých cestách a maminy se aspoň pobaví a procvičí šedé buňky mozkové.

Výlety s pohádkovou bytostí: Podle hravých a nápaditých scénářů vás i vaše přátele provedou naši průvodci v pohádkových kostýmech po trasách výletů s tajenku. Zabaví vaše děti i vás. Vhodné i pro školy a školky.

Pohádkový les: Jsme schopni v jakémkoliv místě ve vzdálenosti do 150 km od Prahy během několika dnů postavit a vymyslet trasu cesty za pokladem pro neomezený počet dětí. Tak jako u předešlých projektů i zde máme k dispozici několik variant příběhů s úkoly, kostýmy a herci. Ideální pro oslavy Dne dětí, velikonoční výpravy, narozeninový dárek, firmní zážitkovou hru nebo třeba jen pro skvělý víkendový tip na výlet. 


Zábava pro seniory - Hádej, kdo jsem: Výlety či procházky se zábavnými kvízy, herci v kostýmech na městem vybraných trasách představují historické osobnosti, které během putování hádáte.

Pro města, obce, památkové objekty: Naučné stezky i tabule na míru, scénáře pohádkových okruhů na památkově chráněných objektech založených na historických faktech.

Zakladatelky Velkých dobrodružství:

Lucie Nachtigallová (1977), absolventka Fakulty sociálních věd UK, pracovala už od šestnácti let jako novinářka. Později zastávala post produkční, dramaturgyně a šéfredaktorky pro řadu českých deníků, časopisů a televizí.  Mnoho let žila a pracovala ve Velké Británii, Španělsku a Itálii. Pro americkou televizní společnost CNBC mj. natáčela dokumentární sérii The Players. Je vdaná a má tři děti. Manžel o ní tvrdí, že se s mapou v ruce a v toulavých botách už narodila. Pokud zrovna neleze s dětmi po horách, cvičí pilates, jezdí na koni nebo krotí kromě dětí i svůj početný zvěřinec - aktuálně českého horského psa jménem Aragorn :) Peripetie z jejího života můžete sledovat stejně jako desítky tisíc dalších na facebooku Deník fejsbukové matky nebo je můžete číst ve stejnojmenné knize Deník fejsbukové matky (2016), v jejím pokračování s názvem Deník fejsbukové matky pokračuje (2017) a Deník fejsbukové matky (ne)končí (2018). V roce 2018  rovněž vydala knihu Výlety s tajenkou s cílem vytáhnout děti a rodiče od televizí a počítačů. V roce 2022 vyšla její knížka Deník psa Aragorna a  v roce 2023 pokračování populárního průvodce - Výlety s tajenkou - Po stopách literárních hrdinů. Tipy na výlety, iteneráře ze zahraničních cest a výlety s tajenkou najdete také na platformě  Hero Hero - https://herohero.co/naturalqejikqbtmjmub
Kontakt: nachtigallova@veldo.cz
Nikola Skondrojani (1976) je profesionální tanečnice, designérka a vizážistka. Je autorkou výtvarných projektů společnosti, včetně návrhů a výroby všech postaviček Lumpardíků, map a erbů. Její originální přístup a umělecký talent přináší do života dětí poetičnost, vkus a jemnost.  Nikola má dva syny. Ve volném čase se věnuje divadlu, navrhování, malování mandal a jiné výtvarné činnosti. Na její knihu mandal se můžete podívat zde: www.kosmas.cz/mandaly-na-kazdy-tyden
Kontakt: skondrojani@gmail.com


  P.S.: Lucie a Nikola se znají od pěti let.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Copyright 2012 - 2024 Velká Dobrodružství Všechna práva vyhrazena Všeobecné obchodní podmínky